Parker (Parker, USA, 2013)

Directed: Taylor Hackford
Produced: Les Alexander, Steven Chasman, Taylor Hackford, Sidney Kimmel, Jonathan Mitchell
Screenplay: John J. McLaughlin
Based on: Flashfire by Donald E. Westlake
Starring: Jason Statham, Jennifer Lopez
Music: David Buckley
Cinematography: J. Michael Muro
Edited: Mark Warner
Production company: Incentive Filmed Entertainment, Sierra Pictures, Sidney Kimmel Entertainment
Distributed: FilmDistrict
Release dates: January 25, 2013
Running time: 118 minutes
Country: United States
Language: English
Budget: $35 million
Box office: $48.5 million

Parker on professionaalne varas, kellel on omapärane moto: ta ei varasta vaestelt ja ei vigasta süütuid inimesi. Tema iidoliks on Hurley, kes annab talle tööotsa meeskonnaga kellega ta varem pole kokku puutunud ja selleks on Melander, Carlson, Ross ja Hardwicke. Töö ise sisaldab aga Ohio State Fairi röövimisest festivali ajal, mis õnnestub peale mõne komplikatsiooni, edukalt. Ainus mis juhtus oli see et Hardwicke ei täitnud otseseid korraldusi ja pani tule otsa valele kohale ja süütu inimene sai surma.

Parker pole aga meeskonnaga rahul ning keeldub osalemast järgmisel röövil, mis võiks neile muidugi sisse tuua miljoneid. Kuid meestel on vaja ka Parkeri osalustasu Ohiost et viia läbi järgmine rööv aga Parker keeldub. Nii alustavad mehed tuld ja Parker jääb raskelt vigastatult teeäärde maha. Ta leiavad möödasõitnud farmeriperekond ja viivad ta haigalsse. Sealt aga põgeneb mees ning vahetab teel autosid.

Parker hakkab aga Melanderilt kinni püüda, ja läheb selleks Palm Beachi Floridasse. Siis saavad aga mehed tada et Parker on elus. Nad kasutavad Hardwicke sidemeid ja palkavad mõrvari Krolli Parkerit tapma. Kroll läheb Parkeri tüdrukut ja Hurley tütre Claire tapma, kuid naisel õnnetub põgeneda. Nüüd aga ihub Parker veel eriti kättemaksu.

Palm Beachil esitleb mees ennast Teksaslasena Daniel Parmittina ning on huvitatud leidmaks endale sobiv maja. Leslie on üksik depressioonis ja eksmehe pärast kõrini võlgades ja on valmis kõigeks et sellest suurest kohast minema saada ja Daniel võtab ta endale kaaslaseks. PArker saab teada et keegi Rodrigo ostis hiljuti maja ja teab koheselt et see on Melander ning tema meeskond on majas et röövida 50 miljoni suuruses briljante. Parker läheb nende majja ja peidab sinna oma relvi ja rikub meeste relvad.

Leslie saab teada et nii Daneil kui ka Rodrigo on valed identiteedid. Kroll saab teada et Parker on Palm Beachil ning püüab teda tappa kuid peale suurt ja verist kaklust suudab Parker napilt Krolli tappa ja põgeneb Leslie juurde.  politseiuurija Jake tuleb aga naise juurde ja napilt õnnestub naisel jättab mulje et ei tea et verine Parker on tal majas. Ta kutsub Clarie, kes lapib mehe kokku ja Leslie ema annab mehele süüa.

Meeskonnal õnnestub tekitada segadus ja ehted röövida. Nad ujuvad tagasi koju kuhu ilmub ka vigastatud Parker. Leslie usub et mehel on abi vaja ja ta läheb maja ümber luusima ning üks meestest võtab ta kinni. Ross läheb Parkerit otsima ja Parker tapab ta. Melanderi mehed hakkavad paanitsema.

Melander leiab Parkeri. Carlson hakkab naist näppima ja Leslie tapab ta laua alla kinnitatud Parkeri relvaga. Parkeril õnnestub Melander tappa ning kõik mehed on surnud ja Parker päästis Leslie. Parker käsib naisel ehted tööle peita ja oodata kuniks ta saab esimese sissemakse ja ülejäänu tuleb sulas.

Möödub 6 kuud ja Parker on Chicagos ja tapab mehe kes palkas Krolli teda tapma. Ja aasta hiljem saab Leslie kaks rasket pakki, milles on mõned miljonid dollarid sulas. Ning needsamad farmerid räägivad et nad kohtusid teeäärse ingliga sest nüüd on keegi neid aidanud ja andnud neile raha et nad saaks võlad tasuda ja rahulikult edasi elada.

Parker: If you don’t tell me what I need to know, I’m gonna press down on this chair until it crushes your trachea. Trust me, it’s agonizing. Plus, there’s the posthumous humiliation of having been killed with a chair.

Leslie Rodgers: How do you sleep at night?
Parker: I don’t drink coffee after 7.

Parker:  Do what I say and you won’t get hurt.
Jack: Mine’s bigger than yours.
Parker: It’s not the size, it’s how you use it.

Parker: I don’t steal from anyone who can’t afford it, and I don’t hurt anyone who doesn’t deserve it.

Leslie Rodgers: Do you ever feel bad about what you do?
Parker: Everyone steals, Leslie. Some people admit it to themselves, some don’t. It’s what human beings do. That’s why we invented locks.

Leslie Rodgers: I’m sick of chauffeuring these fucking entitled wannabe playboys who have never worked a day in their life. Showing them houses that I could never afford. Laughing at their jokes that I can’t stand. All while fending off their gropes. But not all their gropes. Because you never know, one of these days I might just might get a full commission.

Jake Fernandez: Hey, you have a cupholder in your car, or you just keep that between your legs?
Leslie Rodgers: Well, it’s large and black, Jake. Where do you think I like it?

Leslie Rodgers: Are you crazy? You almost died! Well, you have a, a mangled hand, a broken rib!
Claire: Four this time.
Ascension:  This is a real man.

James: I believe that man that we found on the side of the road that day, he weren’t no man at all. He was an angel, sent here to test us.

Parker: I’d kill him while I had the chance.

Ascension: Leslie, who was that?
Leslie Rodgers: It’s the mailman. Nothing but bills.

Parker: Daniel Parmitt, San Antonio, Texas.

10/8 (Mulle väga meeldis ja seekordki trailer ka ei petnud ära ja Jason on mu nö taasleitud lemmik :D)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s