Heraklese legend (The Legend of Hercules, USA, 2014)

Directed: Renny Harlin
Produced: Danny Lerner, Les Weldon, Boaz Davidson, Renny Harlin
Written: Sean Hood, Daniel Giat
Starring: Kellan Lutz, Scott Adkins, Liam McIntyre, Liam Garrigan, Johnathon Schaech,Roxanne McKee, Gaia Weiss, Rade Šerbedžija
Music: Tuomas Kantelinen
Cinematography: Sam McCurdy
Edited: Vincent Tabaillon
Production company: Millennium Films, Nu Boyana Film Studios
Distributed: Summit Entertainment
Release dates: January 10, 2014 (United States)
Running time: 99 minutes
Country: United States
Language: English
Budget: $70 million
Box office: $61.3 million

On aasta 1200 BC ning Kuningas Amphitryon võitleb rivaal Kuninga Galenusga ja tapab ta. Kuninganna Alcmene pole aga oma mehe võimuihalusega rahul. Ta palvetab Hera poole et saada abi Heralt, Zeusi naiselt ning Amphitryon nimetab oma uut poega Alcideseks, kuigi too teab salajas et tema päris nimi on Hercules.

Möödub 20 aastat ja Prints Alcides on Printsess Hebe armsam. Herculesel on ka vanem vend Prints Iphicles ja neid ründab Nemeani lõvi. Kuid Iphicles ütleb teda ei saa tappa ning Hercules kaotab oma oda ja peab käsitsi suure lõviga võitlema. Hercules tapabki looma oma kätega kuid Iphicles võtab kogu au endale ja kutsub oma nooremat venda juhmardiks kuig Hebe näeb valet läbi. Buketil teatab Amphitryon aga kõigil Hebe ja Iphiclesi kihtlusest ja Hercules saadetakse eemale kaugele Egiptusesse sõjaväkke.

Alcemene ütleb Herculesele et ta päris nimi pole Alcides ja kutt lubab Hebele varsti järele tulla. Ta liitub Kapten Sotirisega ja neid rünnatakse ja Hercules ja Sotiris on ainsad ellujääjad ja Hercules saab teada et Amphitryon tellis nö  Herculese surma. Nad müüakse orjadeks gladiaatoristiilisvõitlusele. Nad paluvad saata endeid Kreekasse võitlema. Kuid siis saab Sotiris viga enne võitlusi ja Hercules veenab oma omanikku laskma Sotiris vabaks ja tema võib ise kõigi 6 gladiaatoriga võidelda Kreekas. Sotiris aga läheb salaja ka Kreekasse.

Alcmente ja Hebe usuvad et Hercules on surnud. Amphitryon torkab Alcmene tema enda relvaga ja ütleb Chironile et Kuninganna tegi suurest kurvatusest enesetapu. Samal ajal jõuab Hercules Kreekasse ja võidab kiirelt ja kergelt kõik kuus gladiaatorit. Inimesed tähistavad tema võitu ja nendega liituvad Amphitryoni armee ja Sotiris.

Hebe on murtud kuuldes Alcidese surmast ja ei taha üldse Iphiclesiga abielluda. Ta püüab katuse kaudu põgeneda kuid Chiron päästab ta ja viib ta Herculesi juurde. Amphitryoni armee aga hakkab Herculest otsima ja Iphicles ähvardab tappa Sotiritise poja kui too eii vii teda Herculese juurde. Iphicles on aga shokis nähes et Hercules on Alcides. Hercules aga võetakse kinni ja seotakse rahvale nägemiseks väljakule. Iphicles tapab Chironi vastavalt Amphitryoni käsule. Hercules kasutab oma isa Zeusi jõudu ja murrab kividest ja ketidest vabaks ja tapab Amphitryoni valvurid, kuigi Amphitryon ja Iphicles saavad põgenema.

Hercules ja Sotiris loovad oma armee ja ründavad Amphitryoni paleed. Amphitryoni mehed aga liituvad Herculesega ja Hercules võidab peaagu kui on tapmas Amphitryoni kui aga Iphicles ilmub välja Hebe vangina kaasas ja lubab naise tappa kui too ei lase isal minna. Hercules kahtleb kuid siis lööb Hebe oda läbi oma õla ja tapab sellega Iphiclesi ja Hercules maksab Alcmene eest kätte ja tapab Amphitryoni. Hercules ruttab Hebe juurde kes on aga teadvust kaotamas.

Möödub aasta ja Hercules ja Hebe elavad õnnelikult kasvatades väikest pisipoissi.

King Amphitryon: Have you come to bring the wrath of Zeus upon me boy?

10/7 (Okei see vana Kreeka stiilis filmid pole mulle kunagi istunud ja see oli igav ka aga no Kellan oli ilus ja kuum 😀 )

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s