Zootropolis (Zootopia, USA, 2016)

Directed: Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush
Produced: Clark Spencer
Screenplay: Jared Bush, Phil Johnston
Story: Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush
Starring: Ginnifer Goodwin, Jason Bateman
Music: Michael Giacchino
Production company: Walt Disney Pictures, Walt Disney Animation Studios
Distributed: Walt Disney Studios, Motion Pictures
Release dates: February 10, 2016 (Belgium), March 4, 2016 (United States)
Running time: 108 minutes
Country: United States
Language: English
Box office: $81.4 million

Judy on väike ettevõtlik jänes, kes elab Bunnyburrowis ja tema suurimaks unistuseks on saada politseinikuks ja seda suures linnas nagu Zootropolis. Ta on piisavalt visa, et läbida kõik rasked ja kerged ülesanded ja treeningud, et saada politseinikuks ning kui on möödas 10 aastat, siis kolibki ta Zootropolisse, et minna sinna Politseijaoskonda tööle. Tema ülemuseks saab Mayor Leodore Lionheart. Judy esimeseks tööks on aga parkimistrahvide kirjutamine. See pole see mida ta teha tahaks, aga parem kui mitte midagi. Siis aga kohtub ta Nickiga, kes on rebasepoiss, kellele meeldib väga Judy üle nalja heita ning narrida.

Järgmine päev lahkub Judy oma tööpostilt kui hakkab taga ajama suurt ja tuntud kriminaali Duke, kes tema arvates varastas. Ta saab aga ülemus Bogolt peapesu ega tohi enam oma tööülesandest eemale minna. Siis aga tuleb sinna Mrs.Otterton, kelle abikaasa on kadunud ja Judy on valmis teda aitama, kuigi see Bogole ei meeldi, kuid Sekretär Dawn Bellweater on rõõmuga nõus aitama.

Nii saab Judy 48h et oma ülesanne täita ja ta läheb selleks kohe Nicki juurde, kelle saab kavaluse abil endale appi. Nad norivad koguaeg üksteise kallal aga jõuavad siiski ühe autoni, milles on teatavaid vajalikke jälgi ja see auto kuulub Mr.Bigile ning tema polaarkarudest turvad leiavad Nicki ja Judy ja viivad Mr.Bigi juurde, kelleks on suur maffiaboss, kes käseb,  poob ja laseb ning ta käsib nuhkimise eest tappa need kaks, aga siis tuleb ta tütar Fru Fru ja selgub et Judy päästis tema elu kui Duke taga ajas ning Mr.Big jätab nad ellu. Mr.Big selgitab et Otterton oli tema aednik kuid läks ootamatult autos hulluks.

Nad lähevad autojuhi juurde ja ainus mis nad temalt kuulevad on “Öised ulgujad” ja läheb samuti hulluks. Nickil ja Judyl õnnestub napilt pääseda ning jänes kutsub ZPD aga tal pole tõendeid ja Bogo on väga vihane ja tahab et Judy oma ametimärgi talle annaks. Aga siis Nick astub jänese katseks välja ja lubab asja 10 järelejäänud tunniga lahendada ja nad lahkuvad.

Nad uurivad liikluskaameraid ja leiavad mida vaja. Nad lähevad laborisse, kus on trellide taga kõik kadunud loomad, kes olevat enne hulluks läinud. Sinna tuleb ka Major Lionheart ning tänu Judyle võetakse ta kinni, uskudes et tema on kogu asja taga. Judyl tuleb anda pressikonverents ning seal ta peab olukorda selgitama looduslikke käitumiste ja instinktide kohta. Nick tunneb ennast jänese vastustest solvatuna ning jätab Judy ning lahkub. Judy on aga suur staar ja kangelane ning ta allkirjastab lepingu kaitsa linna Major Bellwetheri ja Chief Bogoga, Bellwether sai juhiks, kuna loomupoolest ründajad loomad, nagu lõvid, ei tohiks olla juhid.

Judy mõtleb ümber ja naaseb koju Bunnyburrowisse, kus ta saab juhuslikult teada et “Öised ulgujad” on tegelikult taim, mis on üsna psühotroopse efektiga. Judy naaseb kiiruga Zootropoli ja otsib Nicki üles ja vabandab ning nad lepivad ära ja leiavad labori, mis kasvatab neid taimi. Nad saavad teada et Duke on üks kes korjab neid taimi. Neil õnnestub tõendeid koguga ja tahavad selle politseisse viia, kuid siis kohtuvad nad Major Bellwetheriga just enne kui nad politseisse lähevad.

Bellwether tahab tõendeid omale kuid Nick ja Judy saavad aru, et tema ongi selle asja taga ja püüavad põgeneda. Nad püüavad põgeneda kuid kohver kukub maha ja Bellwether saab selle endale ja tulistab Nicki seeriumiga, mis ajab Nicki hulluks  ja too tapaks Judy, kuid siis selgub et paar kavaldas ta üle ja püstolis olid mustikad. Siis saabub päris politsei ja Bellwether võetakse kinni.

Mõned kuud hiljem aga saab Judy oma töökoha ZPDs tagasi ning tema püütud Bellwether ja ta abilised on nüüd vangis ja politseikoolis on uus kamp õpilasi, kus on ka Nick, kes on saanud inspiratsiooni Judylt ning tahab samuti olla esimene rebasest politseinik ja hakata Judy partneriks.

Judy: “I really am just a dumb bunny. I really am just a dumb bunny.”
Nick: Cheer up, Carrots. I’ll let you erase it… in forty-eight hours.

Judy: Life’s a little bit messy. We all make mistakes. No matter what type of animal you are, change starts with you.

Fru Fru: What did we say? No icing anyone at my wedding!
Mr. Big: I have to, baby, Daddy has to.

Judy: Hurry! We gotta beat the rush hour in- IT’S NIGHT?

Judy: Hello! I’m here to ask you some questions about a case.
Nick: Then they should’ve gotta a real cop to solve it.
Judy: You are under arrest!
Nick: For what? Hwurting your fweelings?

Judy: Uh, I need you to run a plate.
Nick: Flash is the fastest guy in there. He can run the plate like that.
Judy: Wait. They’re all SLOTHS?
Nick: What? Are you saying that because he’s a sloth, he can’t be fast?

Judy: Oh! You are naked!
Yax: For sure. We’re a naturalist club.

Mr. Big: We may be evolved, but deep down we are still animals.

Chief Bogo: It’s not about how badly you WANT something. It’s about what you are capable of!

Nick: Whatever you do, do not let go!
Judy: I’m gonna let go!
Nick: WHAT?

Nick: Everyone comes to Zootopia, thinking they could be anything they want. But you can’t. You can only be what you are. Sly fox. Dumb bunny. And that is not wet cement.

Judy: Does seeing me fail somehow make you feel better about your own sad, miserable life?
Nick: It does. 100%

Judy: I think you make a real good cop
Nick: How dare oyu

Nick: Whatever youre thinking, stop thinking it

10/8 (Alguses ma ei saanud vedama aga siis vaatasin mitusada selle teemalist videot ja mulle hakkas aina enam Nick meeldima, noh mulle hullult meeldivad rebased, mis ma teen.. aga see film oli ülihea 🙂 Lihtsalt super 😀 kahju et see mul nii kaua aega võttis et see ära vaadata..)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s